Онлайн - "баркемп" Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"

 25 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З НАСИЛЬСТВОМ ЩОДО ЖІНОК 

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби проти насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
Жінки по всьому світу стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж масштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані. Тому уряди країн та міжнародні організації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми.
Щороку з 25 листопада по 10 грудня (День прав людини) в нашій державі проходить акція «16 днів дій проти гендерного насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році.
Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки.
Про це свідчить й повномасштабне вторгнення росії на територію України, яке проявило справжнє обличчя “другої армії світу”. Армія ґвалтівників і катів принесла смерті, поранення, каліцтва українським жінкам.
Наприкінці вересня ООН оприлюднили звіт, у якому було підтверджено “понад сотні випадків” зґвалтувань або сексуальних насильств із початку воєнних дій. Європейський союз також продовжує отримувати інформацію про те, що війська рф використовують сексуальне насильство як зброю війни.
Насильство щодо жінок і дівчаток є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі, з яким надзвичайно важко боротися і яке має катастрофічні наслідки.
Воно проявляється в фізичному, сексуальному та психологічному формах, зокрема:
• насильство з боку партнера (побиття, психологічне насильство, зґвалтування в шлюбі, вбивство);
• сексуальне насильство і домагання (зґвалтування, насильницькі статеві акти, небажані сексуальні аванси, сексуальне насильство над дітьми, примусові шлюби, вуличні домагання, переслідування, кіберпереслідування);
• торгівлю людьми (рабство, сексуальна експлуатація);
• дитячі шлюби.
Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім‘ї. Наша країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства, започаткована загальнодержавна кампанія “Стоп-насильству”.
#16днівпротинасильстваКроп2022



Любов, щирість, справедливість, доброта – риси, якими має бути наділена кожна людина. На жаль, у сучасному світі складно знайти людину одночасно з усіма цими якостями. Та найголовніше, напевно, завжди залишатися добрим.Слід пам’ятати, що добра людина – це людина, яка здатна віддати більше, ніж отримати. Допомогти нужденному, нагодувати бездомне кошеня, щиро подякувати та багато-багато іншого.
Якими б складними не були часи, моральні цінності ніхто не скасовував, зокрема вияв доброти. Вона наповнюють наше життя сенсом, окриляє.  І нехай ми розуміємо це по-своєму, та для кожного з нас добро залишається добром. Особисто для мене поняття добра синонімічне з поняттям щастя. Адже якщо людина добра – вона випромінює щастя, світло, тепло. Хочеться усміхатися, літати. Батьки завжди мене вчили однієї мудрості: добре роби – добре й буде. І от, рік за роком я в цьому переконуюсь. Добро обов’язково повертається до людини, але тільки за умови, якщо його не чекають. Це йде з серця, безкорисливо.
Практичним психологом Комунального закладу " Ліцей " Лінгвістичний" Кропивницької міської ради" в рамках роботи онлайн - "баркемпу" в рамках Всеукраїнської акції " 16 днів проти насильства " , було проведено тренінгове заняття з вихованцями гуртка" Креативний інтелект "( 1-ші класи), на тему "Людина починається з добра ", мета якого: формувати у дітей понять "доброта і добрі вчинки", вчити розрізняти "добре і погане", викликати бажання дарувати добро; розвивати в дитині духовно-моральні якості, вміння сприймати і створювати позитивні емоції; виховувати культуру спілкування.
#16днівпротинасильстваКроп2022

Домашнє насильство – тема, яку більшість не те, що не хоче обговорювати, а й усвідомити. Тема страху, сорому, відчаю та безсилля. На жаль, проблема насильства в сім’ї є актуальною та потребує нагального вирішення і уваги.
Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям, між іншими особами, які спільно проживають однією сім’єю, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою (Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»).
Практичним психологом Комунального закладу " Ліцей " Лінгвістичний" Кропивницької міської ради" в рамках роботи онлайн - " баркемпу" в рамках Всеукраїнської акції " 16 днів проти насильства", було проведено тренінгове заняття для учнів 5-А класу " Попередження насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми" , мета якого : ознайомити учнів з проблемами, причинами ознаками насильства в сім'ї, нормативними документами з його попередження.



1 грудня відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. 
Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування.
Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу.
Найчастіше – у понад 70% випадків – ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Враховуючи цей факт, фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігати вірність.
Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.
ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.
Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.
Практичним психологом Комунального закладу " Ліцей " Лінгвістичний " Кропивницької міської ради" в рамках роботи онлайн-"баркемпу" в рамках Всеукраїнської акції " 16 днів проти насилля" було проведено заняття для учнів 5-А класу " ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти" , мета якого: надати учням інформацію про небезпеку і швидкість поширення ВІЛ/СНІД, ознайомити з шляхами передачі, методами захисту, мотивувати їх до поширення цієї інформації у своєму середовищі, формувати відповідальне ставлення до проблеми та розвивати навички толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

2 грудня щороку відзначається як Міжнародний день за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.В рамках роботи онлайн -" баркемпу" в рамках Всеукраїнської акції " 16 днів проти насилля". Комунальний заклад " Ліцей " Лінгвістичний" Кропивницької міської ради" долучився до відзначення цього дня. Класні керівники 5-11 класів провели класні години до ''Міжнародного дня скасування рабства ", мета яких: ознайомити з поняттям " торгівля людьми ", підвищення рівня поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми, ознайомити учнів з різними формами торгівлі людьми, формування моральних позицій , культури поведінки,спонукати до морального самовдосконалення.Практичним психологом для учнів 7-Б та 5-Б класів було проведено годину психолога " Попередження насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми", мета якої: сприяти протистоянню різним видам насильства , оволодінню інформацією про юридичний захист та психологічну допомогу , формувати вміння розпізнавати різні види насильства.
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.
Проведення Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя. Це день підведення підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.
Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму з-за проблем зі здоров`ям.
Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність Ваші плани та задуми!
Комунальний заклад "Ліцей"Лінгвістичний"Кропивницької міської ради" ділиться своїм теплом в рамках челенджу 02.12.22-05.12.22 " Поділись своїм теплом" в рамках роботи онлайн - "баркемпу" в рамках Всеукраїнської акції " 16 днів проти насилля". Педагог-організатор створила емблему на підтримку людей з обмеженими фізичними можливостями "Ми рівні".
Шкільним бібліотекарем було проведено бесіду " Милосердя і любов до ближнього",мета якої: ознайомити учнів із поняттям "любов до ближнього", "милосердя", "альтруїзм"; формувати в учнів ціннісне ставлення як до власного життя, так і до життя інших людей; пробуджувати та стимулювати в учнів бажання творити "добро".
#16днівпротинасильстваКроп2022



5 грудня у світі та в Україні зокрема відзначають День волонтера — International Volunteer Day. Цього року дата свята випадає на понеділок. Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212. ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги в якості добровольців як на батьківщині, так і за кордоном. Волонтери (добровольці) — це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства. Ти твориш добро, даруючи радість усім, Ти ділишся щастям і серцем своїм. Ти твориш добро, даруєш надію, Ти твориш любов, ти здійснюєш мрії. Ти рук не опустиш, ти йдеш до мети, Щаслива дитина, щасливий і ти. З дитячих сердець погане ти стер, Ти добра людина, ти – ВОЛОНТЕР! Комунальний заклад " Ліцей " Лінгвістичний " Кропивницької міської ради" долучився до участі у акції до міжнародного дня волонтера в рамках роботи онлайн-" баркемпу", в рамках Всеукраїнської акції " 16 днів проти насилля". #16днівпротинасильстваКроп2022



Продовжує свою роботу онлайн- "баркемп" в рамках Всеукраїнської акції " 16 днів проти насильства"... Сьогодні 06.12.2022 "Вшанування пам'яті студенток, розстріляних в Монреалі".... Комунальний заклад "Ліцей "Лінгвістичний" Кропивницької міської ради" долучився до вшанування пам'яті. Зазвичай, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, чоловіки одягають на себе білу стрічку. Тим самим вони показують, що не здійснюватимуть самі та не мовчатимуть про факти агресії, здійснені над жінками. Як і дата свята, історія цього символу також орошена кров’ю. Запеклий ненависник фемінізму на ім’я Марк Лепін приніс до Політехнічної школи Монреаля, у якій навчалося багато дівчат, вогнепальну зброю та жахливо вбив 14 жінок. Подія стала найкривавішою в історії Канади та стала причиною виникнення руху серед чоловіків під назвою «Кампанія білої стрічки». Сьогодні цей рух поширений серед чоловіків в багатьох країнах світу. #16днівпротинасильстваКроп2022



Актуальність медіаосвіти обумовлена переходом до інформаційного суспільства, що сприяє появі надшвидкісного потоку великої кількості інформації, яка продукується медіа в Україні з метою впливу на цільову аудиторію, зокрема на дітей та молодь.Практичним психологом Комунального закладу " Ліцей " Лінгвістичний "Кропивницької міської ради" в рамках роботи онлайн "баркемпу"в рамках Всеукраїнської акції " 16 днів проти насильства " було проведено тренінгове заняття для учнів 6-А, 7-А, 8-А класів " У лабіринтах медіа ", мета якого:розвиток медіакомпетентності учнів;розвиток уміння захистити себе в умовах «епідемії» дезінформації
Формування уявлення про медіаімунітет та медіагігієну.
Розвиток критичного мислення учнів.
Розвиток вміння протистояти фейкам.
#16днівпротинасильстваКроп2022





Немає коментарів:

Дописати коментар