Заняття з елементами тренінгу "Я лідер"

 

Заняття з елементами тренінгу: "Я- лідер" 

Щоб чогось якісного і бажаного досягнути в цьому житті, потрібно постійно навчатися і розвиватися. Рано чи пізно на шляху постає завдання формування з себе лідера. Варіант плисти за течією і бути без бентежним корабликом тут уже не спрацює, це призведе до Ніагарського синдрому, коли у вашому кораблику немає навіть весел, а попереду водоспад. Щоб цього уникнути, вирішив дізнатись що ж таке лідерство, як його можна розвинути та й чи воно взагалі потрібне.

 Лідерство — це вплив на людей таким чином, щоб вони досягали результатів, демонструючи при цьому стандарти і якість роботи вище свого звичайного рівня і робили це з бажанням. Лідерство характеризується наявністю послідовників. Якщо за вами ніхто не слідує, і при цьому ви активно працюєте і розвиваєтесь, то ви лише енергійна вмотивована людина. Також, лідерство можна описати наступною формулою:

  Лідерство = Бачення * Натхнення * Енергія.

Основою в цій формулі є власне бачення. Щоб зрозуміти що це, подивіться на Ілона Маска, який задумав відкрити колонію на Марсі і створює історію заради досягнення цієї цілі. Що таке бачення і як його розвинути, а головне навіщо людині над ним працювати дуже добре описано в нещодавно прочитаній мною книзі The School of Greatness: A Real-World Guide to Living Bigger, Loving Deeper, and Leaving a Legacy автор Lewis Howes (українською не знайшов цю книгу, але російською називається так Как стать легендой. Жить полнее, любить всем сердцем и оставить след на земле). Прочитати однозначно рекомендую.

Під енергією можна розуміти як фізичну, духовну так і інтелектуальну.

Проявляється лідерство в наступному:

  • Наявність послідовників (висока залученість і лояльність) – як уже згадувалось вище;
  • Високий рівень якості — послуга або продукт повинні мати найкращу якість;
  • Наявність і забезпечення / вплив на забезпечення необхідними ресурсами для досягнення цілей;
  • Наявність цікавих нестандартних рішень;
  • Висока швидкість реагування на зміни — згадайте компанію Nokia, яка вчасно не відреагувала і вилетіла в трубу.

Лідерство ділиться на 2 види: формальне і неформальне. От неформальне і потрібно розвивати, тоді формальне саме підтягнеться.

  • Формальне — процес впливу на людей з позиції посади;
  • Неформальне — процес впливу на людей за допомогою своїх здібностей, уміння або інших ресурсів.
4 січня 2022 року в Спеціалізованій загальноосвітній школі I-III ступенів №14
 проведено заняття з елементами  тренінгу на тему: "Я лідер", мета якого: З‘ясувати, яких людей називають лідерами, які якості характеру і поведінки їм притаманні, які бувають лідери; навчитися адекватно оцінювати свої лідерські якості, своє місце в колективі, відношення інших, бачити свої позитивні та негативні риси характеру;формувати в учнів активну життєву позицію; допомагати ініціативним учням розвивати лідерські здібності; розвивати навички колективної взаємодії; виховувати ціннісне ставлення до себе.




Немає коментарів:

Дописати коментар