III міський марафон з нагоди Всесвітнього дня Дитини 11.11.2022-21.11.2022

 20 листопада 2021 року, відзначається Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.

«Діти мають залишатись дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш з Вами обов’язок – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах. Відповідно до Декларації прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю та Конвенцію про права дитини, кожна дитина має право на освіту, здоров’я, належну медичну допомогу, ім’я та громадянство. Кожна дитина по факту народження заслуговує на турботливе родинне середовище та захист від жорстокого поводження чи насильства».

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. З 1990 року у цей день відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.


11.11.2022 "Всесвітній день ДОБРОТИ"

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement)
Сьогодні поширюється Всесвітній рух за доброту. Прагнення виявляти доброту надихає людей відповідати добротою і передавати її іншим.
ДОБРОТА – це ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей. Це терпимість, такт, це світло.
ДОБРОТА – це усвідомлене бажання допомагати, підкріплене силою і діями. Це розуміння того, який ефект справить зроблений нами вчинок.
ДОБРОТА – це дивовижний сплав моральності, сили, сміливості й активної життєвої позиції.
Це свято було засновано в 1998 році організацією Всесвітній рух доброти. Організація почала своє існування у 1997 році в Японії. Учасниками організації були волонтери і добровольці з Австралії, Японії, Таїланду, Канади, Сінгапуру, США, Великобританії та інших країн. На першій конференції організації, яка відбулася 13 листопада 1998 року, було прийнято рішення встановити Всесвітній день доброти. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у 2000 році у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти.
Воно створене з метою донести до громадськості, що люди повинні допомагати один одному і тим, хто потрапив у біду. Всесвітній день доброти є одним із самих добрих і світлих свят. Відзначати це свято простіше будь-яких інших – варто лише зробити хоча б найменшу, але добру справу. Навіть просто слова підтримки тому, хто їх потребує, будуть неоціненною допомогою. До того ж, допомога оточуючим – дуже хороший спосіб поліпшити своє життя. Вчені Мічиганського університету в США провели дослідження, які показали, що добрі люди менше хворіють і довше живуть.
Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть. І все це підтверджено практичними дослідженнями – коли людина робить щось хороше іншим людям, у неї підвищується рівень лімфоцитів і розширюються судини, це веде до правильної роботи серця; мозок виробляє велику кількість ендорфінів (відомих як «гормони задоволення»), які мають заспокійливий ефект, нейтралізують дію стресу, полегшують депресію. Нарешті, чуйність супроводжується душевним підйомом, що межує з ейфорією, що пояснюється виробленням гормону серотоніну, який регулює настрій.
В рамках III міського марафону просвітницько- профілактичних заходів з нагоди Всесвітнього дня Дитини.
13 листопада 2022 року практичним психологом Комунального закладу " Ліцей " Лінгвістичний " Кропивницької міської ради" для учнів 5-Б класу було проведено квест -гру " Дорогою добра", мета якого: формувати моральні засади дитячої особистості засобами слова; сприяти розвитку творчої активності, навичок самоосвітньої діяльності, формуванню ключових компетентностей учнів; виховувати морально-етичну культуру, готовність допомогти будь-якій людині у біді, у здатності співчувати.
 #WorldChildrensDayKrop2022




16.11.2022 "Міжнародний день ТОЛЕРАНТНОСТІ"
Толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не боятися загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших.
Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ хоч на краплину добріше та толерантніше. Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру. В сучасному світі гостро постає питання про нехтування учнями та молоддю загальнолюдськими цінностями, порушення особистих прав людини, нетолерантне ставлення дітей одне до одного. В період сьогодення дуже важливо зрозуміти необхідність толерантності в суспільстві. Трагічні приклади історії показують нагальну потребу в злагоді, добросусідстві, поваги до інших людей, їхніх думок. В рамках III міського марафону з нагоди Всесвітнього дня Дитини практичним психологом Комунального закладу " Ліцей "Лінгвістичний " Кропивницької міської ради" було проведено заняття з елементами тренінгу для учнів третіх класів "Толерантність, як стиль життя ", мета якого: вміти пояснювати поняття «толерантність»; розповідати про значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві; засвоїти звички толерантної поведінки.
#WorldChildrensDayKrop2022

Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.
Як зазначається в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство.
Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
18.11.2022 практичним психологом Комунального закладу " Ліцей " Лінгвістичний " Кропивницької міської ради" в рамках III міського марафону з нагоди Всесвітнього дня Дитини, було проведено для учнів 4А, 6А, 10А заняття з елементами тренінгу "Попередження насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми. ПРАВА ДИТИНИ" , мета якого:сприяти формуванню правового світогляду та правової культури підлітків, ознайомитися з основними положеннями Конвенції ООН «Про права дитини», ознайомити учнів з проблемами та причинами насильства в шкільному середовищі, в родині,ознайомити дітей з правами, що гарантуються законом, сприяти формуванню правового світогляду, системи теоретичних поглядів на права дитини, шукати шляхи його подолання, допомогти учням усвідомити свої права та уберегти їх від насильства, розвивати логічне мислення, інтерес до правових знань, навички самореалізації та самовиховання, виховувати громадянські почуття школярів, зокрема повагу до Законів України, відповідальність. #WorldChildrensDayKrop2022





21.11.2022 "Всесвітній день телебачення",  "День Гідності та Свободи"
У середньому діти проводять перед екраном від 2,5 до 3,5 годин на добу, а дитяча аудиторія становить близько 25% від числа всіх телеглядачів.
З найперших років існування телебачення і радіомовлення для дитячої аудиторії вчені і практики були єдині в думці, що цей процес має величезний виховнй і освітній потенціал.
До теми дитячого телебачення немає байдужих, тому що всі ми родом з дитинства. Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення - одне з найбільш світлих і добрих свят. Воно закликає не забувати про наших найулюбленіших маленьких телеглядачів і нагадує дорослим про те, що і вони колись були дітьми.
Святкову дату оголосили представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Канні у квітні 1994 року. З тих пір кожен рік і кожну першу неділю грудня всі провідні теле-та радіокомпанії світу надають ефір дітям та дитячим передачам. У 2009 році свято переїхало в першу неділю березня.
Багато хлопчиків та дівчаток, можливо, коли-небудь будуть працювати на телебаченні. Таланту їм не бракує, вони знаходять гострі питання для всіх. Соціально- психологічною службою Комунального закладу " Ліцей " Лінгвістичний " Кропивницької міської ради" було проведено годину спілкування для учнів 5-А класу "Всесвітній день телебачення", в рамках III марафону з нагоди Всесвітнього дня Дитини, мета якої:знайомити школярів з дитячими телепередачами минулого, формувати вміння розуміти й розпізнавати емоції, передавати емоційні відтінки мови засобами інтонаційної виразності; формувати вміння слухати й розуміти зміст; виховувати дружелюбність, емпатію, відповідальність; сприяти зниженню емоційної напруги, створювати психологічний комфорт під час заходу.
 #WorldChildrensDayKrop2022





Немає коментарів:

Дописати коментар